Rrufeja shkakton zjarr të madh në Greqi

Evropë

Rrufeja shkakton zjarr të madh në Greqi

Më: 19 maj 2022 Në ora: 18:21
Ilustrim

Një zjarr i madh ka shpërthyer në zonën pyjore të Evias në Greqi.

Si pasojë e një rrufeje që ra në zonë mesditën e sotme (19 maj).

Mediat greke bëjnë me dije se flakët kanë mbërritur deri në landfillin e zonës.

Në vendngjarje kanë shkuar ekipet zjarrfikëse për shuarjen e flakëve.

 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat