Familja mbretërore britanike strehon refugjatë ukrainas

Evropë

Familja mbretërore britanike strehon refugjatë ukrainas

Më: 21 maj 2022 Në ora: 10:57
Foto ilustrim

Familja mbretërore britanike po ofron strehim për refugjatët ukrainas, sipas një raporti.

Daily Express raportoi se anëtarët e familjes ishin zotuar të “bënin punën e tyre”, por “nuk kishin dëshirë” për publicitet, shkruan Skynews.

Rreth 53 mijë e 800 refugjatë ukrainas kanë mbërritur në Mbretërinë e Bashkuar sipas skemave të vizave, duke përfshirë programin “Homes for Ukraine”, i cili përbën pak më shumë se gjysmën e numrit të vizave të dhëna.

Një zëdhënës i Pallatit të Buckingham tha për Express: “Ne po ndihmojmë në disa mënyra, por nuk do të komentojmë më tej.”

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat