Traget i ri për të udhëtuar midis Burgasit e Batumi në korrik

Evropë

Traget i ri për të udhëtuar midis Burgasit e Batumi në korrik

Më: 23 qershor 2022 Në ora: 16:19
Foto ilustrim

Një traget i ri do të transportojë pasagjerë dhe ngarkesa një herë në javë midis Burgas, Bullgari dhe Batumi, Gjeorgji, që nga korriku, tha sot drejtori ekzekutiv i portit Burgas, Diyan Dimov.

Anija e re Ro-Ro, e quajtur Vilnius, do t'i bashkohet Drujba-s që filloi të operojë përgjatë rrugës përtej Detit të Zi në vitin 2014. Një kompani ukrainase do të jetë operatori i linjës së dytë Ro-Ro.

Në Portin Burgas do të ndërtohet një zyrë doganore dhe një post inspektimi për mbrojtjen e bimëve.

Marrëveshja për nisjen e linjës së re mes menaxhmentit të Portit Burgas dhe kryetarit të bashkisë Batum do të nënshkruhet më vonë të enjten.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat