“Ne jemi më të fortë se Putini”, liderët e G7 tallen me shëtitjet e tij me kali

Evropë

“Ne jemi më të fortë se Putini”, liderët e G7 tallen me shëtitjet e tij me kali

Më: 26 qershor 2022 Në ora: 16:16
Foto ilustrim

Kryeministri i Britanisë, Boris Johnson, dhe kryeministri i Kanadasë Justin Trudeau u dukën duke u tallur me “shëtitjet me kuaj” të Vladimir Putin në samitin e G7.

Ndërsa liderët botërorë u mblodhën në Gjermani, Johson me shaka pyeti nëse të gjithë duhet të heqin xhaketat për të treguar se “ne jemi më të fortë se Putini”.

Derisa kryeministri kanadez, u përgjigj me tallje se ata duhet “të presin për foton”..

“Do të dalim me gjoksin zhveshur hipur mbi kalë,” tha ai me shaka, duke iu drejtuar Olaf Scholzit.

Johnson thotë më pas “Duhet t’u tregojmë muskujt”, derisa grupi vazhdonte bisedën.

Ndryshe, liderët po i referoheshin një fotoje, ku Putin kishte pozuar mbi një kalë gjatë vitit 2009.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat