Aksident i rëndë trafiku në Zvicër, vdesin tre persona

Evropë

Aksident i rëndë trafiku në Zvicër, vdesin tre persona

Më: 26 qershor 2022 Në ora: 16:33
Foto ilustrim nga vendi i ngjarjes

Tre persona kanë mbetur të vdekur pasditën e së shtunës në një aksident ku ishin të përfshirë dy motoçikleta.

Rasti ka ndodhur në Zvicër në Pontresina, njofton Policia kantonale e Graubunden.

Ata janë në kërkim të dëshmitarëve të cilët mund të kenë informacione lidhur me rastin.

Organet e rendit lusin ata që mund të ofrojnë infomacione të kontaktojnë policinë e Oberengadin/Bergell, në numrin e telefonit 081 257 76 80.

Rasti po hetohet së bashku edhe me prokurorinë publike të Graubünden, për të mësuar edhe shkakun se si ka ndodhur aksidenti.

Përplasja mes dy motoçikletave ka ndodhur në rrugën në Bernina H29 pranë Bernina Suot

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat