​Varroset gazetari i vrarë britanik Dom Phillips

Evropë

​Varroset gazetari i vrarë britanik Dom Phillips

Më: 26 qershor 2022 Në ora: 21:14
Foto ilustrim

Familja e gazetarit britanik, i cili u vra në Amazon në fillim të këtij muaji, së bashku me ekspertin indigjen brazilian Bruno Pereira, i dhanë lamtumirën sot Dom Phillips.

Gruaja e Phillips Alessandra Sampaio, motra dhe vëllai Sian dhe Garrett dhe dhëndri Paul Sherwood morën pjesë në funeralin e 57-vjeçarit në qytetin Niteroi afër Rio de Zhaneiros.

“Sot, shtëpia do të digjet në vendin që ai e donte, shtëpinë e tij të zgjedhur”, tha bashkëshortja e tij .

Ajo zbuloi se çifti kishte në plan të birësonte dy fëmijë brazilianë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat