Lajçak takon edhe Daçiqin, tregon çka bisedoi me të

Evropë

Lajçak takon edhe Daçiqin, tregon çka bisedoi me të

Më: 30 qershor 2022 Në ora: 15:56
Miroslav Lajçak dhe Ivica Daçiq

Emisari i BE-së Lajçak, gjatë vizitës në Beograd ka takuar edhe kryetarin e Kuvendit të Serbisë, Ivica Daçiq.

Lajçak tha se përveç dialogut me të bisedoi edhe për situatën e brendshme politike në Serbi.

“Takova gjithashtu edhe kryetarin e Kuvendit Daçiq për ta përditësuar atë me gjendjen e dialogut. Gjatë takimit tonë, diskutuam edhe për situatën e brendshme politike në Serbi”, ka shkruar Lajçak.

Sllovaku gjendet për vizitë tre ditore në Serbi, pasi qëndroi për tre ditë në Kosovë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat