Ukraina: 120 trupa ruse u vranë në 24 orë

Evropë

Ukraina: 120 trupa ruse u vranë në 24 orë

Më: 2 korrik 2022 Në ora: 10:43
Pamje nga lufta në Ukrainë

Forcat e armatosura ukrainase pretendojnë se 120 trupa të tjerë rusë u vranë të premten, duke e çuar humbjen totale në rreth 35 mijë e 870.

Kievi ndan rregullisht vlerësimet për humbjet ruse.

Vlen të përmendet se këto kanë qenë vazhdimisht më të larta se ato të publikuara nga Moska dhe agjencitë perëndimore.

Ukraina beson gjithashtu se njëmijë e 582 tanke ruse janë shkatërruar që nga 24 shkurti.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat