“Bilanc lufte” në Athinë: Dy viktima e tre të plagosur pas dy përplasjeve më armë

Evropë

“Bilanc lufte” në Athinë: Dy viktima e tre të plagosur pas dy përplasjeve më armë

Më: 2 korrik 2022 Në ora: 23:33
Foto ilustrim

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e së shtunës në Athinë, ku dy persona kanë humbur jetën. Mediat në vend bëjnë të ditur se gjithçka nisi pas një konflikti verbal mes dy personave.

Pas një debati, shoferi i një prej automjeteve qëlloi në drejtim të një shoferi tjetër duke e lënë të plagosur. Më pas ai doli doli nga makina dhe u përpoq që të largohej nga vendi i ngjarjes por u mor përpara nga një makinë që po kalonte aty pranë.

Të dy të plagosurit u dërguan në spital, ku njëri prej tyre nuk mundi t’u mbijetonte plagëve. Ndërsa viktima e dytë u regjistruar pas një grabitjeje me armë.

Grabitja ndodhi në një pikë karburanti, në Avenue Dimokratis, në zonën e Aghii Anargyri. Sipas raportimeve, autori u përball me efektivët e policisë ndërsa largohej. Pas një shkëmbimi me të shtëna me armë zjarri, autori përfundoi i vdekur dhe dy policë mbetën të plagosur lehtë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat