​Një stuhi e fuqishme godet veriun e Italisë

Evropë

​Një stuhi e fuqishme godet veriun e Italisë

Më: 5 korrik 2022 Në ora: 00:06
Foto ilustrim

Një stuhi e madhe goditi sonte veriun e Italisë, në të cilën një person mbeti i vdekur dhe pamjet e radarëve tregojnë se ajo po udhëton me shpejtësi drejt Istrisë në Kroaci.

Pamjet e postuara në mediat sociale tregojnë Lombardinë duke u goditur nga një stuhi e fuqishme me shi të dendur dhe erë që rrëzoi një pemë të madhe në një makinë. 

Posaçërisht janë prekur rajonet e Piacenza dhe Emilia, ku janë shkaktuar shumë dëme dhe një person ka vdekur pasi era e fortë ka rrëzuar hambarin në fermën ku ndodhej, raporton MeteoWeb.

Në Piacentino, era ka rrëzuar pemë në rrugë dhe hekurudha, dhe frikësohet se do të ketë dëme të mëdha në të mbjellat.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat