Vritet me thikë një grua në Suedi

Evropë

Vritet me thikë një grua në Suedi

Më: 7 korrik 2022 Në ora: 11:07
Foto ilustrim

Një grua rreth 60 vjeç, është vrarë me thikë gjatë një konvente kombëtare të politikanëve në Suedi. Krimi u krye nga një burrë 30-vjeçar, i cili u bllokua menjëherë nga një kalimtar dhe më pas u arrestua. Sipas mediave lokale, sulmuesi është i lidhur me një grup neo-nazist, “Lëvizja e Rezistencës Nordike”.

Sulmi ndodhi në ishullin Baltik të Gotland.

Gruaja, e cila u qëllua në gjoks u dërgua me urgjencë në spital, por ndërroi jetë pak kohë më pas.

Sulmuesi me thikë është shtyrë në tokë dhe është bllokuar nga një pensionist 69-vjeçar. “Dëgjova dikë duke bërtitur “ndalojeni” dhe pashë një burrë që kërceu mbi një gardh.

E pashë, mendova se kishte rrëmbyer një çantë apo diçka tjetër. Nuk ishte i madh, bëri sikur nuk i interesonte. Pastaj kur më kaloi, e shtyva fort”, tha ai.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat