Truss për dorëheqjen e Johnson: Kryeministri ka marrë vendimin e duhur

Evropë

Truss për dorëheqjen e Johnson: Kryeministri ka marrë vendimin e duhur

Më: 7 korrik 2022 Në ora: 14:10
Liz Truss

Pak çaste pasi Boris Johnson përfundoi fjalimin e tij, Sekretarja e Jashtme Liz Truss, ka thënë se kryeministri ka marrë vendimin e duhur.

“Kryeministri ka marrë vendimin e duhur”, shkruan ajo në Twitter, shkruan BBC.

“Qeveria nën udhëheqjen e Boris pati shumë arritje – ofrimin e Brexit, vaksinat dhe mbështetjen e Ukrainës.

Ne kemi nevojë për qetësi dhe unitet tani dhe për të vazhduar qeverisjen derisa të gjendet një udhëheqës i ri”, është shprehur ajo.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat