​Erdogan do të vizitojë Ballkanin në shtator

Evropë

​Erdogan do të vizitojë Ballkanin në shtator

Më: 8 gusht 2022 Në ora: 15:38
Rexhep Tajip Erdogan

Presidenti i Turqisë pritet të vizitojë vendet e Ballkanit muajin e ardhshëm, ka bërë të ditur ministri i Jashtëm turk, Mevlut Çavusoglu.

Sipas tij, kjo konfirmon përkushtimin e Turqisë për paqen dhe stabilitetin në rajon.

Vizita që presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan do të bëjë në vendet e Ballkanit muajin e ardhshëm konfirmon angazhimin tonë për paqen dhe stabilitetin e rajonit. Turqia mbështet fuqimisht paqen dhe stabilitetin e Ballkanit,” tha ministri turk gjatë një aktiviteti në Ankara, raportojnë mediat turke.

Ende nuk është zbardhur agjenda e vizitës së kreut të shtetit turk në Ballkan dhe nuk dihet se a do të jetë Kosova në mesin e shteteve ku do të qëndrojë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat