​Meloni: Do të qeverisim për të gjithë italianët

Evropë

​Meloni: Do të qeverisim për të gjithë italianët

Më: 26 shtator 2022 Në ora: 11:53
Giorgia Meloni

Giorgia Meloni, partia post-fashiste e së cilës “Fratelli d’Italia” fitoi zgjedhjet e djeshme të parakohshme parlamentare në Itali, tashmë pretendon drejtimin e qeverisë së ardhshme.

“Italianët kanë dërguar një mesazh të qartë në mbështetje të një qeverie të krahut të djathtë të udhëhequr nga “Fratelli d’Italia”, tha Meloni në një fjalim të shkurtër për median në Romë, menjëherë pasi u bë e qartë se koalicioni i krahut të djathtë kishte fituar zgjedhjet.

Ne do të qeverisim për të gjithë italianët. Ka ardhur koha të mbajmë pergjegjësi”, ka thënë ajo, raporton atsh. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat