​Një tërmet i fuqishëm godet verilindjen e Turqisë

Evropë

​Një tërmet i fuqishëm godet verilindjen e Turqisë

Më: 27 shtator 2022 Në ora: 20:22
Foto ilustrim

Një tërmet me fuqi pesë ballë sipas shkallës Rihter goditi sot qytetin e Ardahanit në verilindje të Turqisë.

Zyra Turke e Menaxhimit të Emergjencave (AFAD) tha se tërmeti u regjistrua në orën 17:08 me kohë lokale në zonën e rrethit Gole.

Tërmeti është regjistruar në një thellësi prej shtatë kilometrash.

Raportime fillestare nuk bëjnë të ditur për viktima dhe dëme materiale.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat