Afro 90 mijë trupa ruse të vrarë në Ukrainë

Evropë

Afro 90 mijë trupa ruse të vrarë në Ukrainë

Më: 1 dhjetor 2022 Në ora: 14:17
Ukrainë

Ukraina ka vlerësuar se pothuajse 90 mijë trupa ruse janë vrarë në luftë deri më tani, 560 prej të cilëve dyshohet se kanë vdekur në 24 orët e fundit.

Në vlerësimin e saj të fundit, forcat e armatosura ukrainase pretenduan se gjithsej 89 mijë e 440 rusë janë vrarë që nga shpërthimi i luftës në shkurt.

Vlen të përmendet se vlerësimet ukrainase të humbjeve priren të jenë shumë më të larta se ato të publikuara nga Rusia dhe nga agjencitë perëndimore.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat