Shlivovica e Serbisë merr statusin e trashëgimisë botërore të OKB-së

Evropë

Shlivovica e Serbisë merr statusin e trashëgimisë botërore të OKB-së

Më: 1 dhjetor 2022 Në ora: 20:52

Shlivovica, rakia e kumbullës që prodhohet në Serbi, po i shtohet listës së OKB-së të trashëgimisë kulturore jomateriale si një traditë që duhet të ruhet nga njerëzimi.

Ekspertët e UNESCO-s që u mblodhën në Marok këtë javë vendosën se “praktikat sociale dhe njohuritë në lidhje me përgatitjen dhe përdorimin” e kësaj rakije meritojnë njohjen e OKB-së si një shembull i një tradite të rëndësishme kulturore, tha Ministria e Kulturës e Serbisë.

Ministria serbe e bëri këtë kërkesë në vitin 2021. Kërkesa përfshin tërë procesin: nga rritja e kumbullave te prodhimi i kësaj pijeje, sa e përhapur është tradita, dhe si mund të vazhdojë kjo traditë në kohët moderne, tha ministria.

Media ndërkombëtare shkruajnë se shlivovica është prodhuar dhe konsumuar në Serbi me shekuj, një zakon i përcjellë brez pas brezi që ekspertët thonë se është bërë pjesë e identitetit kombëtar serb.

Tradita mbetet e përhapur në zonat rurale të Serbisë, pavarësisht se atje tani ka një mori distilerish moderne.

Serbët e konsumojnë këtë lloj pije në festa, fatkeqësi dhe ngjarje të rëndësishme të jetës, shkruan “Associated Press”. Njerëzit kanë ruajtur gjithmonë shishet e tyre më të mira për dasma, lindjen e një fëmije dhe funerale, duke e bërë frymën tradicionale serbe pjesë të jetës së përditshme për breza.

Për cilësi më të mirë, shlivovica ndonjëherë mbahet në fuçi lisi që i japin një ngjyrë kafe, si uiski dhe një shije disi të hidhur. Përmirësimi i cilësisë bëhet ndonjëherë edhe me vjetërsinë e pijes./VOA

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat