Alarmohet Greqia: Droni turk 49 shkelje të hapësirës ajrore

Evropë

Alarmohet Greqia: Droni turk 49 shkelje të hapësirës ajrore

Më: 3 dhjetor 2022 Në ora: 21:45
Foto ilustrim

Shkelje  të reja turke në hapësirën ajrore greke kanë ndodhur sot, të shtunë, shkruajnë mediat greke.

Siç u bë e ditur nga GEETHA, një avion turk pa pilot ka fluturuar mbi arkipelag dhe ka kryer 49 shkelje të hapësirës ajrore.

UAV-ja turke lëvizi në zonat e Egjeut Qendror dhe Juglindor .

Në të njëjtën kohë, në FIR Athinë është regjistruar shkelje e rregullave të qarkullimit ajror.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat