Autobusi “zhytet” në ujë, 4 të plagosur në Turqi

Evropë

Autobusi “zhytet” në ujë, 4 të plagosur në Turqi

Më: 26 janar 2023 Në ora: 09:38
Foto nga vendngjarja

Një autobus me pasagjerë ka rënë në një liqen në Turqi, duke shkaktuar 4 të plagosur.

Kamerat e sigurisë brenda autobusit kanë regjistruar shoferin, i cili për rrethana ende të paqarta humbi kontrollin e autobusit duke shkaktuar dhe goditjen fatale.

Pasagjerët ishin të tmerruar.

Ngjarja ka ndodhur në Malatea të Turqisë.

 

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat