Tërmet i fortë shkund Greqinë, regjistrohen mbi 30 pasgoditje

Evropë

Tërmet i fortë shkund Greqinë, regjistrohen mbi 30 pasgoditje

Më: 21 mars 2023 Në ora: 09:25
Foto ilustrim

Një tërmet i fortë me magnitudë 4.6 Rihter ka goditur Greqinë gjatë natës.

Lëkundjet sizmike ndohën rrerh orës 02:20.

Epiqendra e tërmetit është regjistruar në Amfilochia, ndërsa lëkundjet janë ndjerë der në Patra dhe Prevezë. Sipas të dhënave thellësia e tërmetit ishte 17.8 kilometra.

Tërmeti me magnitudë 4.6 Rihter u pasua nga një seri pasgoditjesh , me mbi 30 lëkundje me magnitudë deri 3.3 Rihter.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat