Vritet një person dhe plagoset një tjetër në rrugët e Parisit

Evropë

Vritet një person dhe plagoset një tjetër në rrugët e Parisit

Më: 3 dhjetor 2023 Në ora: 06:40
Francë

Një person ka vdekur dhe një tjetër është plagosur në një sulm në një rrugë në qendër të Parisit.

Ministri i Brendshëm i Francës, Gerald Darmanin tha se një sulmues kishte shënjestruar kalimtarët në zonën Quai de Grenelle.

Ai shtoi se sulmuesi ishte arrestuar dhe i plagosuri po trajtohej nga shërbimet emergjente, raporton BBC.

Ai gjithashtu u kërkoi njerëzve që të shmangin atë zonë.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat