Meloni për vizitë në Serbi, do të pritet nga Vuçiqi

Evropë

Meloni për vizitë në Serbi, do të pritet nga Vuçiqi

Më: 3 dhjetor 2023 Në ora: 12:26
Foto nga takimi

Kryeministrja italiane, Giorgia Meloni po qëndron për vizitë në Serbi ku do të pritet në një takim nga presidenti serb, Aleksandar Vuçiq.

Siç bën të ditur, zyra për media e Vuçiqit pas pritjes së saj në orën 13:00, pason takimi mes dy liderëve.

Më pas është planifikuar një deklarim për media i Vuçiqit dhe Melonit.

Kjo është vizita e parë e Melonit në Serbi që prej zgjedhjes së saj si kryeministre e Italisë.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat