Deputeti gjerman: Vuçiqi është zgjatje e Kremlinit dhe Pekinit në Evropë

Evropë

Deputeti gjerman: Vuçiqi është zgjatje e Kremlinit dhe Pekinit në Evropë

Më: 26 shkurt 2024 Në ora: 22:04
Michael Roth

Kryetari i Komisionit për Punë të Jashtme të Bundestagut gjerman, Michael Roth, tha se presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiq hidhet në krahët e regjimit kinez.

Postimi i plotë:

Vuçiq në mënyrë cinike hidhet në krahët e regjimit kinez dhe i jep atij një kalim të lirë për një zgjidhje ushtarake të çështjes së Tajvanit.

Vuçiq është zgjatje e Kremlinit dhe i Pekinit në Evropë.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat