Wallace i bën thirrje Izraelit ta ndihmojë Ukrainën

Evropë

Wallace i bën thirrje Izraelit ta ndihmojë Ukrainën

Më: 16 prill 2024 Në ora: 12:04
Ben Wallace

Ish-sekretari britanik i mbrojtjes, Ben Wallace i ka kërkuar qeverisë që të përdorë mbrojtjen e Izraelit si një mjet për të siguruar mbështetjen e Izraelit për Ukrainën.

Wallace ka thënë se Izraeli mungon në listën e vendeve që donin të dëgonin armë dhe gjëra të tjera për Ukrainën, shkruan Sky News.

“Ne qëndrojmë pranë Izraelit sepse ndajmë vlera të përbashkëta, kundërshtojmë terrorizmin dhe respektojmë sovranitetin.

Por, duhet të presim që edhe Izraeli të ndihmojë Ukrainën me armë, sepse aleancat funksionojnë në të dyja drejtimet”, është shprehur ai.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat