Stoltenberg dënon dhunën ndaj kryeministres daneze

Evropë

Stoltenberg dënon dhunën ndaj kryeministres daneze

Më: 8 qershor 2024 Në ora: 12:58
Jens Stoltenberg

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka dënuar fuqishëm dhunën ndaj kryeministres së Danimarkës, Mette Frederiksen.

Ai u shpreh se aleatët e NATO-s qëndrojnë bashkë për të mbrojtur vlerat, lirinë, demokracinë dhe sundimin e ligjit.

“I tronditur kur dëgjova për dhunën ndaj mikes sime Mette Frederiksen e aleatit tonë Danimarkës.

Dënoj fuqishëm çdo dhunë ndaj liderëve tanë politikë. Aleatët e NATO-s qëndrojnë së bashku për të mbrojtur vlerat tona, lirinë, demokracinë dhe sundimin e ligjit”.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat