Netflix zbulon se sa milionë njerëz e shikuan “Squid Game”

Filma

Netflix zbulon se sa milionë njerëz e shikuan “Squid Game”

Më: 20 tetor 2021 Në ora: 00:58
Squid Game

Seriali Squid Game i Netflix është bërë një hit i madh.

Ky shërbim transmetimi zbuloi numrin e përgjithshëm të familjeve që e panë serinë e Koresë së Jugut, dramën e mbijetesës, dhe numri është ai që ata e kanë përshkruar si “tronditës”.

Sipas Netflix, “142 milionë familje anëtare kanë zgjedhur ta shikojnë në katër javët e para të transmetimit. Gjerësia e popullaritetit të Squid Game është me të vërtetë e mahnitshme”, thanë nga kompania në një letër drejtuar investitorëve.

Seriali debutoi më 17 shtator në Netflix, dhe është renditur si shfaqja numër një në 94 vende, përfshirë Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat