Një javë nga publikimi, “Don’t Look Up” thyen rekord në Netflix

Filma

Një javë nga publikimi, “Don’t Look Up” thyen rekord në Netflix

Më: 7 janar 2022 Në ora: 14:36
Leonardo DiCaprio dhe Jennifer Lawrence

Filmi “Don’t Look Up” i Adam McKay, i cili luan Leonardo DiCaprio dhe Jennifer Lawrence si një çift shkencëtarësh që përpiqen të bindin botën të marrë seriozisht një astroid të nivelit të zhdukjes, ka thyer rekorde në Netflix.

Në javën e dytë në platformën e transmetimit, filmi i fatkeqësisë ka regjistruar 152,290,000 orë të transmetuara ndërmjet 27 dhjetorit dhe 2 janarit, duke e vendosur atë në krye të renditjes së tij të liderëve të filmave në gjuhën angleze të shikuara globalisht.

“Don’t Look Up”, i cili gjithashtu interpreton Meryl Streep, Cate Blanchett, Jonah Hill dhe Timothée Chalamet, u shfaq në kinema më 10 dhjetor përpara se të debutonte në platformë katërmbëdhjetë ditë më vonë.

Në dy ditët e para në Netflix filmi regjistroi 111,030,000 orë të shikuara. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat