Filmi “Sofra e Varrit” do të shfaqet në New York

Filma

Filmi “Sofra e Varrit” do të shfaqet në New York

Më: 2 shkurt 2022 Në ora: 21:40
"Sofra e Varrit”.

Kinematografia e Kosovës, vazhdon të ketë suksese në botë.

Ndër filmat e shumtë që po shënojnë suksese në botë, është edhe filmi “Sofra e Varrit”.

Filmi i shkurtët artistik me regji të skenar të Mirak Zymberaj dhe skenar të Mentor Zymberaj, është ftuar për Festivalin “The 4th Meihodo International Youth Visual Media Festival” në New York.

Këtë e ka bërë të ditur vetë skenaristi Zymberaj, e që këtë e konsideron si sukses të filmit në në Arenën Ndërkombëtare!

Së fundmi, “Sofra e Varrit”, është shfaqur edhe në Festivalin Ndërkombëtar të Filmit “Artkino” në Moskë të Rusisë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat