5 filmat e nominuar për kategorinë ‘Filmi më i mirë ndërkombëtar’

Filma

5 filmat e nominuar për kategorinë ‘Filmi më i mirë ndërkombëtar’

Më: 8 shkurt 2022 Në ora: 17:47
”Luana: a yak in the classroom”

Para pak çastesh u bënë të ditur 5 filmat e nominuar për kategorinë e filmave ndërkombëtar në “Oscar”.

“Drive my car”, ”Flee”, ”Luana: a yak in the classroom”, ”The Hand of god”, ”The Worst person in the world”.

Në listën e ngushtë për t’u nominuar ishte edhe filmi nga Kosova me regji të Blerta Bashollit, ”Zgjoi”.

Image
Nominimet

Mbrëmja gala e ceremonisë së çmimeve do të mbahet më 27 mars.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat