Filmat që do të vijnë në Netflix, gjatë muajit prill 2022

Filma

Filmat që do të vijnë në Netflix, gjatë muajit prill 2022

Më: 30 mars 2022 Në ora: 19:33
Ozark

Netflix do të shtojë një sërë filmash dhe shfaqjesh televizive gjatë muajit prill.

Fundi i “Ozark” është afër. Pjesa e dytë e sezonit të katërt dhe të fundit të shfaqjes së Netflix është vendosur të dalë më 29 prill, së bashku me një gamë të gjerë filmash dhe shfaqjesh televizive që do të shtohen.

Më 1 prill, Netflix do të shtojë një përzgjedhje të madhe të filmave fitues të Oskarit, duke përfshirë “Argo”, “The Blind Side”, “Bonnie and Clyde” dhe “Saving Private Ryan”, shkruan Variety.

Filma të tjerë të preferuar si “Full Metal Jacket”, “Inception”, “How to Train Your Dragon” dhe “Molly’s Game”, do të bashkohen gjithashtu.

Do të ketë shumë origjinale të Netflix-it që vijnë gjithashtu gjatë gjithë muajit, duke përfshirë “The Ultimatum: Marry or Move On”, “Love is Blind”.

Seriali i ri interaktiv “Trivia Quest” do të nisë më 1 prill dhe do të vazhdojë me një episod të ri çdo ditë të muajit.

Sezoni i pestë i komedisë hit “Better Call Saul” do të dalë në servis më 4 prill, dy javë përpara se sezoni 6 të shfaqet premierë në AMC më 18 prill.

Përveç “Better Call Saul” dhe “Ozark”, Seriali i animuar i Netflix “CoComelon” Sezoni 5 do të shtohet më 1 prill, seriali dokumentar i rrëfyer nga Barack Obama “Our Great National Parks” premierë më 13 prill dhe më 29 prill, episodet e fundit të “Grace and Frankie”.

Prill 1
“A Cinderella Story”
“Abby Hatcher”
“Any Given Sunday”
“Apollo 10 1/2: A Space Age Childhood” (1984)
“Argo”
“Battle: Freestyle” (Season 1)
“Beyblade: Burst Surge” (Season 1)
“Blade”
“Blade II”
“Blade: Trinity”
“The Blind Side”
“Blow”
“Bonnie and Clyde”
“The Bubble”
“Captain Nova”
“Catch and Release”
“Celeb Five: Behind the Curtain”
“CoComelon” (Season 5)
“Delta Farce”
“Eagle Eye”
“Forever Out of My League / Siempre più bello”
“Four Brothers”
“Full Metal Jacket”
“Get Organized with the Home Edit”
“Grown Ups”
“Heartland”
“Her”
“How to Train Your Dragon”
“Inception”
“The Last Bus”
“Love Actually”
“Molly’s Game”
“Monster-in-Law”
“New York Minute”
“The Nut Job”
“Oddbods”
“Pedro el escamoso”
“Polly Pocket”
“Rumor Has It…”
“Puss in Boots”
“The Rental”
“The Ring”
“Rurouni Kenshin”
“Saving Private Ryan”
“Shrek Forever After: The Final Chapter”
“Sherlock Holmes”
“Sherlock Holmes: A Game of Shadows”
“Something’s Gotta Give”
“Tiger & Bunny: The Beginning”
“Tiger & Bunny: The Rising”
“We The Animals”
“Welcome to Eden” (Season 1)
“Welcome to Waikiki” (Season 1)

Prill 4
“Better Call Saul” (Season 5)

Prill 5
“Black Dog: Being a Teacher” (Season 1)
“Ronny Chieng: Speakeasy”

Prill 6
“Dasvi”
“Furioza”
“Green Mothers Club” (Season 1)
“Jimmy Saville: A British Horror Story” (Season 1)
“Michela Giraud: The Truth, I Swear!”
“Pálpito” (Season 1)
“The Ultimatum: Marry or Move On” (Season 1)

Prill 7
“Deck the Halls”
“Queen of the South” (Season 5)
“Return to Space” (Season 1)
“Senzo: Murder of a Soccer Star” (Season 1)

Prill 8
“Barbie: It Takes Two” (Season 1)
“Dancing on Glass”
“Dirty Lines” (Season 1)
“Elite” (Season 5)
“Green Eggs & Ham” (Season 2)
“Metal Lords”
“Tiger & Bunny” (Season 2)
“Yaksha: Ruthless Operations”

Prill 9
“My Liberation Notes” (Season 1)
“Our Blues” (Season 1)

Prill 10
“The Call”
“Nightcrawler”

Prill 12
“The Creature Cases”
“Hard Cell”

Prill 13
“Almost Happy” (Season 2)
“Our Great National Parks” (Season 1)
“Smother-in-Law” (Season 1)
“The Taming of the Shrew”
“Today We Fix the World”

Prill 14
“Ultraman” (Season 2)

Prill 15
“Anatomy of a Scandal”
“Choose or Die”
“Heirs to the Land” (Season 1)
“LEGO: City Adventures” (Multiple Seasons)
“Mai” (Season 1)
“One Piece Film Z”
“Strawberry Shortcake: Berry in the Big City” (Season 1)

Prill 16
“LEGO Friends: Girls on a Mission” (Seasons 1-4)
“The Man of God”
“Ouija: Origin of Evil”
“Van Helsing” (Season 5)

Prill 19
“Battle Kitty” (Season 1)
“White Hot: The Rise and Fall of Abercrombie & Fitch”

Prill 20
“Russian Doll” (Season 2)
“The Marked Heart” (Season 1)
“The Turning Point”
“Yakamoz S-245 / An Undersea Story” (Season 1)

Prill 21
“All About Gila”
“He’s Expecting” (Season 1)

Prill 22
“Along for the Ride”
“Heartstopper” (Season 1)
“Selling Sunset” (Season 5)
“The Seven Lives of Lea” (Season 1)

Prill 25
“Big Eyes”

Prill 26
“David Spade: Nothing Personal”

Prill 27
“Bullsh*t The Game Show” (Season 1)
“Komi Can’t Communicate” (Season 2)
“The Mystery of Marilyn Monroe: The Unheard Tapes”
“Silverton Siege”

Prill 28
“Bubble”
“Samurai Rabbit: The Usagi Chronicles” (Season 1)

Prill 29
“Grace and Frankie” (Season 7)
“Honeymoon with My Mother”
“Ozark” (Season 4 – Part 2)
“Rumspringa”
“YOUTH v GOV”

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat