10 nga filmat më të mirë për t'i shikuar në shtator

Filma

10 nga filmat më të mirë për t'i shikuar në shtator

Më: 29 gusht 2023 Në ora: 12:03
Foto ilustrim

Nga “Dumb Money” dhe “Saw X” deri te “My Big Fat Greek Wedding 3”, Nicholas Barber, shkrimtar i pavarur për filmin dhe pop kulturën, propozon 10 filmat më të spikatur për t'i shikuar në muajin shtator.

1. “The Equalizer 3 “

Djali i Denzel Washington, John David Washington, në filmin The Equalizer 3, 68-vjeçari kthehet si Robert McCall, agjent i pensionuar i qeverisë. Filmi do të publikohet me 30 Gusht në Mbretërinë e Bashkuar, ndërsa për publikun e gjerë me 1 shtator.

2. “Cassandro”

Një film biografik i mirënjohur nga producenti dokumentar fitues i çmimit “Oscar”, Roger Ross Williams. Cassandro luan Gael García Bernal në rolin e Saul Armendáriz, një sportist homoseksual meksikan që paguhet për të humbur të gjitha ndeshjet e tij. Filmi lëshohet më 15 shtator në SHBA dhe MB, dhe më 22 shtator në Prime Video.

3. “Saw X”

Filmat “Saw” filluan të publikohen dy dekada më parë në vitin 2004. Aktori me rolin e vrasësit në serial, John "Jigsaw" Kramer (Tobin Bell), u vra në vitin 2006 në filmin “Saw III”, por kjo nuk e ndaloi atë të rikthehet - dhe tani më në fund ai po merr momentin e personazhit të tij kryesor. “Saw X” është një vazhdim, i vendosur midis ngjarjeve të filmave “Saw” dhe “Saw II”. Filmi do të publikohet nga 28 shtatori.

Përpos këtyre, në këtë listë bëjnë pjesë edhe filma të tjerë si: “No One Will Save You”, “The Creator”, “Dumb Money”, “My Big Fat Greek Wedding 3”, “Mr. Jimmy”, “A Haunting in Venice”, dhe filmi “The Inventor”.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat