Të luftosh zjarrin me zjarr - Bota Sot
E hënë, 17 dhjetor 2018
  • Të luftosh zjarrin me zjarr

    Katër anëtarë të ekipit Wyoming Hotshots përdorin një djegie të kontrolluar, të quajtur rikthim, për të luftuar një zjarr në Custer, Dakota e Jugut. Me një djegie të kontrolluar, zjarrfikësit mund të djegin bimësinë dhe karburantin në rrugën e zjarrit kryesor, duke ngadalësuar vrullin e saj. Fotoja është realizuar nga Kyle Miller, e publikuar tek Nacional Geographic./BS/

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test