Vozitësi i natës - Bota Sot
E hënë, 22 tetor 2018
  • Vozitësi i natës

    Fotografja e Your Shot, Amy Osness, e ka mësuar vlerën e këmbënguljes, derisa e ka fotografuar djalin e saj me biçikletë në një bjeshkë në Saint George, Utah. “Kjo ishte përpjekja e dytë për të kapur këtë moment”, thotë ajo. “Mësova shumë herën e parë dhe isha e gatshme që të bëja fotografinë e parashikuar. Djali im e balancoi veten në krye të një harku të ngushtë, që ishte e mjaftueshme për mua të bëja disa shkrepje derisa hëna ishte prapa tij”. Fotoja është publikuar tek Nacional Geographic./BS/

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test