Shkëlqimi i dritave dhe anija e braktisur - Bota Sot
E hënë, 22 tetor 2018
  • Shkëlqimi i dritave dhe anija e braktisur

    Dritat veriore shkëlqejnë pas anijeve të vjetra dhe të braktisura në fshatin Teriberka të Rusisë. Pasi një qendër për transport dhe peshkim, Teriberka përjetoi një rënie ekonomike që filloi kur administrata e qytetit u pushtua nga Severomorsk, shtëpia e Flotës Veriore të Rusisë. Fotoja është realizuar nga Anastacia Malyh, e publikuar tek Nacional Geographic./BS/

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test