Liqeni i zogjve - Bota Sot
E hënë, 18 shkurt 2019
  • Liqeni i zogjve

    Një pamje ajrore e anijeve në Liqenin Marmara, ku nivelet e ujit kanë rënë pas temperaturave të larta gjatë verës. Në 2017, liqeni u rendit si një pasuritë me rëndësi kombëtare, shtëpi për 20,000 zogj, duke përfshirë pelikanët dalmat dhe cormorants pandemike. Fotografia nga: Kamil Alt?parmak / Anadolu Agency / Getty Images./BS

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test