Viti që ‘vodhi’ shumë legjenda, futbollistët më të mëdhenj që u pensionuan në vitin 2017 - Bota Sot
E mërkurë, 17 tetor 2018
 • Viti që ‘vodhi’ shumë legjenda, futbollistët më të mëdhenj që u pensionuan në vitin 2017

  Viti 2017 do të mbahet në mend edhe si një nga vitet që ‘pensionoi’ shumë legjenda, pasi lojtarë të mëdhenj të futbollit botëror si Xavi Hernandez, Francesco Totti, Philipp Lahm, Frank Lampard, Xabi Alonso, Andrea Pirlo dhe Kaka vendosën t’i varin këpucët në gozhdë.

  Për vite me radhë dhuruan emocione me lojën e tyre. Gola, asistime, ndërhyrje, kartonë, por edhe shumë trofe dhuruan e fituan gjatë karrierës së tyre të bujshme.

  Po flasim për disa nga lojtarët më të mëdhenj të botës së futbollit që në vitin 2017 vendosën të pensionohen dhe të t’i varin këpucët në gozhdë.

  Tituj të ligave të ndryshme evropiane, Kupa të Botës, Kupa të Evropës, Liga të Kampionëve, por edhe shumë trofe tjerë individual dhe ekipor u fituan nga legjendat si Xavi Hernandez, Francesco Totti, Philipp Lahm, Frank Lampard, Xabi Alonso, Andra Pirlo, Kaka dhe shumë të tjerë që vendosën ta lënë futbollin këtë vit.

  Në fotogaleri media u sjell në përpikëri dhe në fjalë historitë e shkurtra të lojtarëve që vendosën për pensionim në vitin që lamë pas.

1 / 12
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat