E vret qëllimisht me makinë, mësohet emri i viktimës

Aktuale

E vret qëllimisht me makinë, mësohet emri i viktimës

Më: 24 prill 2024 Në ora: 20:10
Foto ilustrim

Një ngjarje tragjike ka ndodhur së fundmi në Pejë, ku një shtetas shqiptar ka humbur jetën në një incident të rëndë.

Ngjarja ka filluar me një ndjekje të gjatë, gjatë së cilës i dyshuari ka kaluar disa vetura për të arritur dhe përplasur viktimën pranë rrugës.

Sipas raportimeve të mediave lokale, viktima dhe i dyshuari janë të dy shtetas të Shqipërisë dhe në të kaluarën kanë qenë miq.

Image
Ilir Osmani

Konflikti mes tyre dyshohet të jetë për shkak të një veprimi të mëparshëm të viktimës, e cila kishte djegur shtëpinë e të dyshuarit në Elbasan.

Policia ka reaguar menjëherë pas ngjarjes, duke identifikuar dhe shpallur në kërkim të dyshuarin.

Mjeti me të cilin dyshohet se është kryer krimi është gjetur dhe sekuestruar si provë nga autoritetet. Mediat kanë bërë të ditur identitetin e viktimës, të cilën e kanë identifikuar si Ilir Osmani.

Hetimet vazhdojnë për të zbardhur plotësisht rrethanat e kësaj ngjarjeje dhe për të siguruar drejtësinë për viktimën.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat