Jeta mbretërore e princit të Bruneit - Bota Sot
E premte, 14 dhjetor 2018
  • Jeta mbretërore e princit të Bruneit

    Vendi i vogël i Bruneit, i fshehur në ishullin e Borneos, dëgjohet shumë pak nëpër botë. Por ajo që dinë të gjithë, është që princi i këtij ishulli nuk ka turp ta tregojë me mburrje pasurinë e tij.

    Princi 26 vjeçar, Madhëria e Tij Princ Abdul Matin, ka 733.000 ndjekës në Instagram që shohin se çfarë luksesh zgjedh ai për të shijuar jetën.

    Babai i tij, sulltani Hassanal Bolkiah, ka 5 djem dhe 7 vajza, si dhe një pasuri prej 20 miliardë dollarësh.

    Princi që në Instagram njihet thjesht me emrin Matten, pëlqen të luajë polo, të udhëtojë me avionë privatë, të pushojë në plazhet e ngrohta e të bëjë foto me kafshët e egra.

1 / 11
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test