Pulisici e refuzoi Unitedin për Chelsean – kjo është arsyeja - Bota Sot
Pulisici e refuzoi Unitedin për Chelsean – kjo është arsyeja

Futboll

Pulisici e refuzoi Unitedin për Chelsean – kjo është arsyeja

Më: 19 gusht 2019 Në ora: 23:40
Christian Pulisic

Sulmuesi i Chelseat, Christian Pulisic, mund të ishte lojtar i Manchester United, mirëpo një gjë e tillë është refuzuar nga lojtari.

Pulisic ishte i kërkuar nga shumë klube evropiane dhe një ndër ta ka qenë edhe United.

Një gjë të tillë amerikani e ka refuzuar, pasi gjatë asaj kohe ishte trajner Jose Mourinho, i cili nuk iu jepte ndonjë shans lojtarëve të ri.

Ish-trajneri i amerikanit, Robin Walker, e ka bërë këtë gjë të qartë.

“Kur isha në Dortmund vitin e kaluar, i thashë atij të transferohet në United, mirëpo nuk dëshiroi, pasi ishte trajner Mourinho, i cili nuk iu jepte mundësi lojtarëve të rinj”, deklaroi ai.

Te Chelsea, pas largimit të Eden Hazardit, 20-vjeçari vlerësohet si një prej pikave më të forta të ekipit të Lampardit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...