Ribery është futbollist i Fiorentinës  - Bota Sot
Ribery është futbollist i Fiorentinës 

Futboll

Ribery është futbollist i Fiorentinës 

Më: 20 gusht 2019 Në ora: 17:45
Ribery është futbollist i Fiorentinës 

Franck Ribery është futbollist i Fiorentinës. Ajo që para 40 ditësh dukej thjesht një zë i afat kalimtar, tashmë është kthyer në realitet. Kontaktet e para mes drejtuesve të skuadrës vjollcë dhe futbollistit francez nisën që më 13 korrik.

Dita-ditës, bisedimet morën formë derisa u gjet akordi për pagën e ish-futbollistit të Bayernit, që dukej shumë e lartë për Fiorentinën.

Edhe bashkëshortja e tij, Wahiba, kishte thënë “OK”-in për transferimin në Firenze.

Tashmë trajneri Montella ka një armë “vdekjeprurëse” për sulmin vjollcë. Mësohet se Ribery do të nënshkruajë kontratë dyvjeçare me pagë 4 milionë euro në sezon, plus bonuset, ndërsa prezantimi mund të bëhet që këtë të mërkurë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...