Lukaku: Nuk ishte një lojë e përsosur - Bota Sot
Lukaku: Nuk ishte një lojë e përsosur

Futboll

Lukaku: Nuk ishte një lojë e përsosur

Më: 18 shtator 2019 Në ora: 19:05
Lukaku: Nuk ishte një lojë e përsosur

Interi dështoi të fitojë (1:1) kundër Sllavia Pragës, në një ndeshje që për pak rrezikuan ta humbnin, pasi barazuan shifrat vetëm në minutat e fundit të ndeshjes.

Për këtë ka folur edhe Romelu Lukaku, i cili në një intervistë është shprehur: “Pjesa e parë ishte shumë e vështirë për ne, pasi Sllavia luajti me një ritëm shumë të lartë dhe na bëri shumë presion.

Në 20 minutat e fundit krijuam shumë raste për të shënuar, por nuk ishte një lojë e përsosur, pasi nuk fituam.

Si ekip ne duhet të punojmë shumë çdo ditë, dhe të bëjmë atë që kërkon trajneri”, u shpreh Lukaku. Në fundjavë Interi do të ketë një ndeshje tjetër shumë të rëndësishme, teksa do të përballen në derbi me Milanin.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...