Pulikohet lista e futbollistëve të Francës për ndeshjen kundër Shqipërisë - Bota Sot
Pulikohet lista e futbollistëve të Francës për ndeshjen kundër Shqipërisë

Futboll

Pulikohet lista e futbollistëve të Francës për ndeshjen kundër Shqipërisë

Më: 7 nëntor 2019 Në ora: 15:51
Foto

Federata Franceze e Futbollit ka publikuar listën e futbollistëve që do të jenë në dispozicion të trajnerit Didier Deschamps për dy eliminatoret e fundit të Euro 2020, me Moldavinë, në Paris, më 14 nëntor, dhe me Shqipërinë në “Arena Kombëtare” më 17 nëntor.

Rikthehet te kampionët e botës, pasi mungoi mungoi në sfidat e shtatorit dhe tetorit, Kylian Mbappe, por mbetet jashtë Paul Pogba, që ka probleme fizike. Nuk ka marrë ftesë por për arsye dëmtimi portieri Hugo Lloris, me rolin e titullarit që i mbetet Areolas.

Janë plot 6 sulmues të ftuar nga Deschamp për këto dy ndeshje, çka tregon qëllimin e qartë të trajnerit francez për lojë sulmuese.

Ja lista e plotë:

Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat