Dështon Lazio - Bota Sot
Dështon Lazio

Futboll

Dështon Lazio

Nga: Kemajl Goca Më: 11 korrik 2020 Në ora: 19:17
Dështon Lazio

Skuadra e Lazios nga Roma si vendas dështoi duke pësuar humbje me rezultat 2:1 nga Sassuolo, në takimin e javës së 32-të në Serie A. 

Lazio pësoi humbje të rëndë, duke e humb hapin në luftë për titullin e kampionit. 

Në minutën e 33-të, Alberto kaloi në epërsi vendasit, por nuk mjaftoi, ngaqë, mysafirët shënuan dy herë në pjesën e dytë duke iu falënderuar futbollistëve Raspadori (52'), Caputo (90+1'). Lazio është në vend të dytë me 68 pikë, ka shtatë me pak se lideri Juventusi dhe Sassuolo është në pozitën e tetë me 46 pikë. 

Thomas Strakosha si zakonisht u paraqit në portën e Lazios, por pafat që të marrin pikë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat