Maldini: Falënderoj Zotin që nuk u përballa me Messin - Bota Sot
Maldini: Falënderoj Zotin që nuk u përballa me Messin

Futboll

E enjte, 15 nëntor 2018

Maldini: Falënderoj Zotin që nuk u përballa me Messin

Më: 16 janar 2018 Në ora: 21:34
Paolo Maldini

Paolo Maldini konsiderohet si njëri nga mbrojtësit më të mirë të historisë së futbollit.

Ai ka dhënë një deklaratë të shkurtë, ku e ka lartësuar shumë figurën e Lionel Messit.

“E falënderoj Zotin çdo ditë që nuk kam luajtur asnjëherë kundër Leo Messit, sepse ai ishte i lënduar kur u përballëm me Barcelonën”, ka thënë Maldini.

Milani dhe Barcelona janë përballur në gjysmëfinale të vitit 2006, ku Messi ishte jashtë për shkak të një lëndimi.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test