Dorëzohet Neville, vesh fanellën e Shaqirit - Bota Sot
Dorëzohet Neville, vesh fanellën e Shaqirit

Futboll

Dorëzohet Neville, vesh fanellën e Shaqirit

Më: 21 gusht 2018 Në ora: 16:14
Dorëzohet Neville, vesh fanellën e Shaqirit

Ish-mesfushori i Manchester Utd, Gary Neville, në vazhdimësi këmbëngulte se Xherdan Shaqiri nuk do t’u bënte punë Liverpoolit, ndërkohë që kolegu i tij analist në “Sky Sports”, Jemie Carragher, mbronte investimin e bërë nga drejtuesit e Liverpoolit.  Neville humbi një bast me Carragher në goditjet e 11-metërshave dhe kushti i vënë nga ish-futbollisti i Liverpoolit ishte që ai të vishte në studio fanellën e Shaqirit, ku shqiptari i kishte shkruar një mesazh: “Tifozit tim numër 1, Gary-t. Të lutem mos u tërhiq!”. Gary Neville, në fund e pranoi sfidën, duke e veshur në transmetim të drejtpërdrejtë bluzën më numër 23 të Shaqirit.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...