Mimoza amerikane - Bota Sot
Mimoza amerikane

Hendboll

Mimoza amerikane

Nga: K.Goca Më: 23 janar 2018 Në ora: 19:13
Mimoza

Mimoza Xhemaili-Livingston ka kohë që gjendet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Ish hendbollistja më e mirë e Kosovës, që ka luajtur në klubet e ndryshme, që nga Drita, Prishtina, Vicianet, Kastrioti etj. dhe në kombëtaren e Kosovës, tash e një periudhë jeton në SHBA. Ajo është e martuar dhe ka nënshtetësinë amerikane.

Image

Ajo tani njihet si Mimoza amerikane, e cila i mungon sportit tonë. Në foto shihet Mimoza me numër 7 sa ishte pjesë e Kastriotit para disa viteve.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test