Këshilla për të kaluar më lehtë regjimin e shtratit në shtatzëni

Këshilla mjekësore

Këshilla për të kaluar më lehtë regjimin e shtratit në shtatzëni

Më: 29 janar 2021 Në ora: 15:49
Foto Ilustrim

Për ta kaluar sa më lehtë regjimin e shtratit, ndiqni këshillat e mëposhtme. Riorganizojeni dhomën e gjumit, që gjithçka që ju nevojitet ta keni pranë shtratit dhe ta arrini pa u ngritur.

-Organizojeni ditën. Planifikoni orë të caktuara për të telefonuar në zyrë, për t’u lidhur me partnerin, për të parë televizor, për të lexuar dhe kështu me radhë.

-Merruni me diçka të re, si krijimi i një albumi me mozaikë, mund të pikturoni ose të thurni me shtiza.

-Mësoni teknikat e relaksimit dhe të meditimit. Ato do t’ju ndihmojnë jo vetëm gjatë kohës që jeni me regjim shtrati, por edhe gjatë dhimbjeve dhe procesit të lindjes.

-Plotësoni fjalëkryqe.

 -Shkruajuni mesazhe miqve ose merrini në telefon.

 -Ndihmojini të afërmit tuaj që të jenë sa më të organizuar. Bëni menu javore, paguani faturat në internet dhe kontrolloni bllokun e çeqeve.

 -Mundohuni të lexoni libra, revista ose gazeta që zakonisht nuk i blini.

 -Planifikoni lindjen e foshnjës duke blerë të gjitha gjërat e nevojshme, ose përmes internetit ose nga katalogë të ndryshëm.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat