Hudhra ju ndihmon të flini si një bebe

Këshilla mjekësore

Hudhra ju ndihmon të flini si një bebe

Më: 20 shkurt 2021 Në ora: 11:21
Hudhra

Keni menduar që gjithmonë hudhra është njëra ndër perimet më të mira e të shëndetshme që të përdoret në ushqime.

Por, a ju ka shkuar ndërmend që vendosja e një thelbi hudhër nën jastëkun tuaj ka përfitime të mahnitshme?!

Hudhra zakonisht nuk është e dobishme kur bëhet fjalë për ‘veprim gjumi’, por nuk është lloji i veprimit për të cilin po flasim, shkruan Indeksonline.

Ju duhet qetësues të flini me një thelb hudhër nën jastëk!

Efekt

Ne e kuptojmë që kjo tingëllon paksa e çuditshme, por substancat squfurore në hudhër të kombinuara me aromën kanë një efekt qetësues tek ju.

Era e hudhrës do të arrijë pak përmes jastëkut, gjë që ju ndihmon të bini në gjumë më lehtë. Plus, gjithashtu do të përmirësojë cilësinë e gjumit tuaj. Me fjalë të tjera ju flini më shpejt dhe më thellë.

Pra do të flesh si bebe! Dhe mos u shqetëso, dhoma juaj e gjumit nuk do të ketë erë hudhre kur të zgjoheni mëngjesin tjetër dhe as ju.

Stomaku

Hudhra është e shkëlqyeshme edhe për gjëra të tjera.
Keni probleme me stomakun tuaj, si acidi i stomakut?
Pini një gotë ujë me pak hudhër të freskët.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat