Kjo recetë mund të ndalojë dhimbjen e kokës dhe migrenën për disa minuta!

Këshilla mjekësore

Kjo recetë mund të ndalojë dhimbjen e kokës dhe migrenën për disa minuta!

Më: 24 nëntor 2022 Në ora: 21:31
Ilustrim

Dhimbja e kokës për dikë është kronike dhe nuk largohet pa marrë ilaçe. Shpesh njerëzit provojnë ti shmangen ilaçeve, duke u frikësuar nga indikacionet dhe vuajnë në vete nga dhimbja. Por, ka të tjerë që tashmë kanë eksploruar produkte natyrore, të cilat kanë rezultuar të afta të ndihmojnë në trajtimin e migrenës dhe dhimbjes së kokës.

Dhimbja e kokës mund të zgjasë 1 ditë ose deri në 72 orë.

A e dini se është e mundur të përdorni një përbërës të vetëm për të lehtësuar këto dhimbje të këqija për vetëm disa minuta?

Përdorni vetëm kripë Himalaje dhe limon.

Të dy përbërësit kanë veti që mund të ndihmojnë në reduktimin e tensionit, në përmirësimin e qarkullimit të gjakut  dhe në reduktimin e ndjeshëm të dhimbjes së kokës.

Thjeshtë mbushni një gotë me ujë, shtoni lëng limoni dhe kripë Himalaje, përzieni mirë dhe pije gjithë gotën.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat