Nafta në Kosovë veriore kushton më pak se një euro - Bota Sot
Nafta në Kosovë veriore kushton më pak se një euro

Kosova

Nafta në Kosovë veriore kushton më pak se një euro

Më: 12 janar 2019 Në ora: 17:07
Foto ilustrim

0.99 euro-cent kushton një litër naftë në veri të Kosovës.

Mbrëmjen e kaluar emisioni “Drejtësia në Kosovë”, transmetoi hulumtimin e lidhjes mes policisë dhe kontrabandistëve në veri të Kosovës.

Ekipi i Drejtësia në Kosovë, ka pyetur shitësit në pompa të derivateve për çmimin e naftës.

Në jug të Mitrovicës, nafta kushton deri në 1 euro e 18 cent ndërsa në veri 99 cent.

“Ka euro-disel dhe kushton 99 cent. Ja ku e ke në shishe dhe mund ta shikosh. Naftën e marrim nga jugu”, thotë shitësi i pompës së derivateve.

Gjithashtu në emisionin e fundit të “Drejtësia në Kosovë”, u shfaqën pamjet e dëshmitë për lidhjet mes policisë në veri të Kosovës me kontrabandistët, ku këta të fundit paguanin policinë në lokacione të ndryshme për tu lejuar që në rrugë ilegale të kontrabandonin mallra serbe pa paguar taksë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...